Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00392 005551 22564631 na godz. na dobę w sumie

Blogerzy Cyfroteki

Ranking współpracujących blogów zawierających recenzje książek publikowanych w Cyfrotece.

Ulubieni autorzy Najnowsze recenzje

Honorowa patronka tego działu - Pierwsza Blogerka Cyfroteki Karriba

Moda na czytanie
Moda na czytanie
Karriba+74
www.karriba.pl

Od kiedy prowadzisz bloga? - Dokładnie od 25 lipca 2012 roku :) Jakie jest Twoje największe osiągnięcie w blogosferze? - Naprawdę nie mam pojęcia :) Wiele rzeczy, które dzieją się wokół mojego bloga bardzo mnie cieszy, np. popularność cyklu Oko w oko czy to, że parę miesięcy temu udało mi się przejść na własną domenę. Jednak za swój największy sukces uważam chyba fakt, że regularnie mnie odwiedzacie - po prostu. Dziękuję :)
Od jak dawna książki są Twoją pasją? - Czytam odkąd pamiętam. Skłamałabym, gdybym w tym miejscu napisała coś innego. Tyle że w różnych okresach mojego życia książki odgrywały inną rolę. Czasem były bardzo ważne, a czasem mniej ważne. Tak się składa, że teraz są moim "dzień dobry" i "dobranoc". A wszystko przez bloga! :) Twoje "JA" w kilku słowach. - Moje JA jest bardzo głośne i bardzo rozgadane, w kilku słowach nie dałoby się o nim nic powiedzieć :))

Ulubione blogi Cyfroteki (pierwsza dziesiątka wg ilości ocenionych książek):

Na ostrzu książki
Na ostrzu książki
Maria Akida+622
naostrzuksiazki.pl

Zapraszam! Dosiądź się do nas i posłuchaj o książkach, które przeczytałam. Buduję z nich osobistą geografię literatury. Chciałabym, żeby każdy taką miał. Staram się o to jako bibliotekarz w szkole ponadgimnazjalnej. Wśród takiej młodzieży, jak Patrycja, która bardzo chciała tutaj ze mną być. Mało mi jednak. Łowię również czytelników w sieci. Stąd moja w niej obecność. Posłuchaj, poczytaj, może wybierzesz coś dla siebie.
Jeśli dołączysz do nas, będę spełniona. :)

Dowolnik
Dowolnik
Agnes+611
mcagnes.blogspot.com

Mój blog teraz przede wszystkim pełni funkcję notatnika, gromadzę tu wrażenia z przeczytanych lektur. Bo mam dziurawą głowę i za rok już nie będę pamiętać, o czym jest ta czy tamta książka, albo czy warto po tego czy owego autora sięgnąć jeszcze raz czy też niekoniecznie. Ruch na blogu cieszy, bo dyskusje są cenne i pouczające, ale nie to jest priorytetem. Ba, w statystyki prawie nie zaglądam.

Klub A+A. Ambrose i Andrew Vysotsky
Klub A+A. Ambrose i Andrew Vysotsky
Ambrose i Andrew Vysotsky+514
klub-aa.blogspot.com

Znajdziecie tutaj książki które sami przeczytaliśmy, które zdecydowanie uznaliśmy za godne polecenia, i które krótko opisaliśmy. Oczywiście, jak wszystko poza naukami ścisłymi, tak i oceny nasze są subiektywne. Mają jednak tę jedną zaletę w porównaniu do list bestsellerów, reklam i innych podobnych źródeł, z których czerpiemy informacje przed wyborem następnego czytadła, iż my nie jesteśmy zainteresowani w wywyższeniu jednych książek nad inne, jeśli nie są po prostu w naszej ocenie lepsze.

Myśli i słowa wiatrem niesione
Myśli i słowa wiatrem niesione
Anna Rychlicka+411
soy-como-el-viento.blogspot.com

W blogosferze jestem obecna od wielu lat. Najwyraźniej jednak, potrzebowałam sporo czasu, żeby założyć własny kącik, w którym będę dzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi literatury, filmu i tego, co w danej chwili mnie zainteresuje.

Znajdziecie tu krótkie notki, dłuższe teksty, trochę muzyki, zdjęć oraz rankingów i zestawień, do których mam słabość.

Pozycje Obowiązkowe
Pozycje Obowiązkowe
Izabela Witorzeńć (Wojek)+378
www.pozycjeobowiazkowe.pl

Podobno każdy z nas jest w jakiejś dziedzinie mistrzem świata. Gdyby się nad tym zastanowić, to ja jestem mistrzem świata w znajdywaniu czasu na chwilę z książką. Umiem czytać wszędzie o najdziwniejszych porach, czasami robiąc jednocześnie tysiąc innych rzeczy, czasami w skupieniu i ciszy. Ale jedno jest pewne - na pewno nie czytam wszystkiego. Książek jest tyle, że szkoda czasu, na byle co.

Blog powstał z myślą o osobach podobnych do mnie - jeżeli uwielbiacie filmy, książki, teatr, ale czasem nie wiecie, po co sięgnąć, zapraszam na tę stronę. Będę polecać tu naprawdę dobrą literaturę i filmy - takie, które robią wrażenie i pozostaną w Waszej pamięci, skłonią do przemyśleń. Być może od czasu do czasu pojawi się ostrzeżenie przed jakimś rozczarowaniem, jednak moim głównym zamierzeniem jest prezentacja prawdziwych perełek.

Korci mnie czytanie...
Korci mnie czytanie...
Kornelia Pikulik-Czyż+340
korcimnieczytanie.blogspot.com

Kocham czytanie, kocham książki, ich zapach i dotyk...
Zapraszam wszystkich moli książkowych do zaglądania na mój blog i dzielenia własnymi spostrzeżeniami, refleksjami i planami czytelniczymi.

Przy kawie z książką
Przy kawie z książką
Krystian Ka+305
ksiazkaprzykawie.blogspot.com

Mam na imię Krystian, pochodzę z Podkarpacia. Jestem studentem socjologii na jednym z Wydziałów Zamiejscowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II. Lubię czytać książki niezależnie od gatunku literackiego. Nie spotkałem w swoim życiu książki, która spowodowałaby omijanie danego gatunku szerokim łukiem. Mam nadzieję, że tak zostanie. Lubię dobry film, niekoniecznie ten na podstawie książki. Ponadto lubię pracę zespołową, nie lubię samotności i ciszy. Uwielbiam masło orzechowe, kocham kawę i czekoladę pod każdą postacią.

... bo miłość do książek jest zaraźliwa ;)
... bo miłość do książek jest zaraźliwa ;)
Iwona S.+293
ja-ksiazkoholik.blogspot.com
Nazywam się Iwona, na chwilę obecną studiuje prawo. Jestem dziewczyną, która chciałaby pokazać otoczeniu, że pomimo ery e-booków i audiobooków, najlepszą wersją jest książka papierowa. Co niektórzy twierdzą także, że młode pokolenie stroni od czytanie, ponieważ nie jest modne i nie idzie z duchem czasu. Cóż, prowadząc ten blog chciałabym wszystkim tym twierdzeniom zaprzeczyć, bo nie ma nic lepszego od czytania tradycyjnej książki :) Z wielką chęcią zamieszkałabym w bibliotece lub jakiejś księgarni, gdzie miałabym wszystkiego pod dostatkiem :)
Literaturomania
Literaturomania
Wiki+282
literaturomania.blogspot.com

Mam na imię Weronika, mam 28 lat. Jestem absolwentką Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim o specjalizacji wydawniczo-edytorskiej oraz studiów podyplomowych z Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego na UJ.
Uwielbiam kryminały, thrillery medyczne, horrory i literaturę kobiecą. Moi ulubieni pisarze to: Robin Cook, Paulo Coelho, Stephen King, Agatha Christie, Arthur Conan Doyle, Monika Szwaja.

W świecie słów - horror, kryminał, thriller
W świecie słów - horror, kryminał, thriller
Paulina Król+268
wswiecieslow.blogspot.com

Urodziłam się w Halloween, roku pańskiego 1985. Obecnie mieszkam u wrót Puszczy Białowieskiej. Pochodzę ze Stalowej Woli, studia ukończyłam w Poznaniu. Z wykształcenia jestem leśnikiem, z pasji entomologiem, ale przede wszystkim jestem wielbicielem literatury i niespełnionym artystą. Ten blog to jest mój kawałek podłogi. Nie jestem profesjonalnym recenzentem, tylko czytelnikiem. Moje recenzje NIE są obiektywne. Czasami krytykuję, ostro. Czasami - wychwalam pod niebiosa.


Ulubieni autorzy Blogerów Cyfroteki (minimum dwie recenzje):


Najnowsze recenzje i opinie (trzydzieści ostatnio dodanych):


Najlepsze blogi Ulubieni autorzy