Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00142 003159 22417101 na godz. na dobę w sumie

Misja Cyfroteki


Nasza misja

Kochamy dobrą literaturę i próbujemy zarazić naszą pasją innych internautów. Robimy to udostępniając w internecie darmowe fragmenty książek przetworzone do postaci, którą można odczytać na dowolnym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę www – komputerze, tablecie lub telefonie.

Naszym skromnym zdaniem, przeczytanie pierwszego rozdziału książki to jeden z najlepszych sposobów na ocenę jej wartości. Można poznać styl autora, poczuć klimat opowiadanej historii, zanurzyć się w świecie wyobraźni po drugiej stronie... okładki. ;-)
Większość miejsc w internecie, w których opisywane są książki, zawiera prawie wszystko: kolorowe zdjęcia, opisy reklamowe przygotowywane przez wydawnictwa, rekomendacje czytelników, recenzje lub opinie na temat ich treści.
Brakowało nam zawsze tylko jednego szczegółu – możliwości odwrócenia okładki i przekartkowania kilkunastu pierwszych stron.

Dlatego powstała Cyfroteka, która pozwala jednym kliknięciem:

Od niedawna rozpoczęliśmy również współpracę z najlepszymi księgarniami oferując jako kolejną funkcjonalność porównywarkę cen książek we wszystkich dostępnych formatach: papierowym, cyfrowym oraz audio.

Nasze cele


Propozycja współpracy

Z kim?

Najkrócej rzecz ujmując – chcemy współpracować ze wszystkimi, którzy piszą w internecie na temat konkretnych wydań książek.
Jeśli prowadzisz stronę lub blog, zawierające twoje wrażenia, opinie lub recenzje dotyczące książek z polskiego rynku wydawniczego, to szukamy właśnie Ciebie. Nie chcemy tekstów reklamowych lub wyłącznie pozytywnych opinii. Interesują nas tylko szczere i osobiste wrażenia z lektury, które pozwolą naszym czytelnikom potwierdzić lub zweryfikować własne refleksje po przeczytaniu fragmentu książki.

Na jakich zasadach?

Najkrócej rzecz ujmując – na zasadzie wzajemnej wymiany linków.
Ty umieszczasz na swojej stronie odnośnik do fragmentu książki w Cyfrotece – u nas pojawia się link zwrotny do Twojej strony (w sekcji "Recenzje i opinie").
Ty umożliwiasz swoim czytelnikom przeczytanie fragmentu opisywanej przez siebie książki – my dajemy użytkownikom naszego serwisu możliwość zapoznania się z Twoją opinią.

Jak to działa?

Najkrócej rzecz ujmując – automatycznie... ;-)

Wystarczą trzy kroki:
  1. wyszukujesz opisaną przez siebie książkę w Cyfrotece i kopiujesz fragment kodu html umieszczony na dole jej strony,
  2. wklejasz ten kod na swojej witrynie (np. pod zdjęciem okładki lub pod danymi książki),
  3. klikasz w button i przechodzisz do naszego serwisu.
    • jeśli Twoja domena była już przez nas weryfikowana, to w sekcji "Recenzje i opinie" pojawi się automatycznie nowy link zwrotny,
    • jeśli to Twój pierwszy link do Cyfroteki, to link zwrotny pojawi się dopiero po naszej pozytywnej weryfikacji*,
* musimy sprawdzić, czy domena rzeczywiście zawiera treści odnoszące się do podlinkowanych książek i czy pasują one swoim charakterem do naszej sekcji "Recenzje i opinie".

Jak to wygląda w praktyce?

przykładowy link wstawiony na stronie bloga MODA NA CZYTANIE
E L James: Nowe oblicze Greya. Sonia Draga, 2013
Nowe oblicze Greya – CYFROTEKA.PL
automatyczny link zwrotny na stronie książki w CYFROTECE

Recenzje i opinie:

Ponadto każdy współpracujący z nami blog otrzymuje:

Czy wklejanie kodu html na bloga jest skomplikowane?

Najkrócej rzecz ujmując – jest prostsze, niż się wydaje po przeczytaniu naszej instrukcji... ;-)
Rewelacyjnie wszystko wytłumaczyła Pierwsza Blogerka Cyfroteki Karriba (*) we wpisie Propozycja współpracy na blogu MODA NA CZYTANIE. Chylimy czoła i polecamy gorąco wszystkim wątpiącym we własne możliwości.

(*) Uroczyście oświadczamy, że ten honorowy tytuł nadaliśmy Karribie samowolnie i nie wiąże się on z żadnymi stanowiskami ani apanażami. Nasza współpraca rozkwitła na bazie wzajemnej miłości... do książek oraz szczerej, epistolarnej sympatii. ;-)

Kontakt

Czekamy na wiadomości: